Miejskie Centrum Ekologiczne
w Żywcu

środa, 29 sierpnia 2018

Prace trwają

Prace trwają
Trwają intensywne prace na nowo powstającej ścieżce dydaktyczno-przyrodniczej. Wszystkie prace wykonywane są zgodnie ze sztuką budowlaną z zachowaniem wszystkich przepisów prawa oraz zgodnie z projektem. Wspólnie ze współpracownikami na bieżąco monitorujemy sytuację na budowie. Podobnie jak Państwo, nie mogę już doczekać się kiedy ścieżka zostanie otwarta i będzie służyć naszym mieszkańcom, zarówno tym jeżdżącym na rowerach, rolkach a także pieszym. Dzięki powstaniu takiego miejsca będzie okazja do zapoznania się z niezwykle ciekawą bioróżnorodnością na terenie naszego miasta. Przypomnę, że planowane oddanie ścieżki do użytku ma nastąpić 15 października 2018.
Fundusze Europejskie

Przeczytaj także...

Realizacja ścieżki dydaktycznej w Żywcu

Realizacja ścieżki dydaktycznej w Żywcu

Realizacja ścieżki dydaktyczno-edukacyjnej przebiega bardzo sprawnie. Ścieżka finansowana jest w 85% z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, a w 15% z środków Urzędu Miejskiego w Żywcu. Inwestorem jest Urząd Miejski w Żywcu. Planowane zakończenie budowy ścieżki ma nastąpić do końca września 2018 r.

Ścieżka dydaktyczna - postęp prac

Ścieżka dydaktyczna - postęp prac

Burmistrz Miasta Żywca, wspólnie z pracownikami Urzędu Miejskiego, wykonawcami oraz inspektorem nadzoru budowlanego przeprowadził kontrolę postępu wykonywanych prac na ścieżce dydaktycznej, służącej do jazdy na rowerach, rolkach oraz wędrówek pieszych.

Ruszyła budowa!

Ruszyła budowa!

Budowa ścieżki dydaktycznej biegnącej wzdłuż Koszarawy, Soły i Jeziora Żywieckiego ruszyła pełną parą. Obecnie jest to teren budowy. Z uwagi na względy bezpieczeństwa zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców o powstrzymanie się od spacerów na tym obszarze .

Budowa ścieżki dydaktycznej w Żywcu

Budowa ścieżki dydaktycznej w Żywcu

W dniu 5 czerwca 2018 r. Miasto Żywiec i Województwo Śląskie podpisały umowę o dofinansowanie projektu pn.: ”Zagospodarowanie brzegów rzeki Koszarawy na odcinku od mostu kolejowego do mostu trzebińskiego wraz z terenami przyległymi wzdłuż Soły i Jeziora Żywieckiego”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.