Miejskie Centrum Ekologiczne
w Żywcu

piątek, 15 czerwca 2018

Ruszyła budowa!

Ruszyła budowa!
Budowa ścieżki dydaktycznej biegnącej wzdłuż Koszarawy, Soły i Jeziora Żywieckiego ruszyła pełną parą. Obecnie jest to teren budowy. Z uwagi na względy bezpieczeństwa zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców o powstrzymanie się od spacerów na tym obszarze . Ścieżka będzie miała 2 metry szerokości i będzie biegła od mostu Trzebińskiego do ośrodka Politechniki Krakowskiej.

Mamy nadzieję że przysporzy ona wiele radości zarówno mieszkańcom Miasta Żywca jak i turystom.
Fundusze Europejskie

Przeczytaj także...

Prace trwają

Prace trwają

Trwają intensywne prace na nowo powstającej ścieżce dydaktyczno-przyrodniczej. Wszystkie prace wykonywane są zgodnie ze sztuką budowlaną z zachowaniem wszystkich przepisów prawa oraz zgodnie z projektem. Wspólnie ze współpracownikami na bieżąco monitorujemy sytuację na budowie. Podobnie jak Państwo, nie mogę już doczekać się kiedy ścieżka zostanie otwarta i będzie służyć naszym mieszkańcom, zarówno tym jeżdżącym na rowerach, rolkach a także pieszym. 

Realizacja ścieżki dydaktycznej w Żywcu

Realizacja ścieżki dydaktycznej w Żywcu

Realizacja ścieżki dydaktyczno-edukacyjnej przebiega bardzo sprawnie. Ścieżka finansowana jest w 85% z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, a w 15% z środków Urzędu Miejskiego w Żywcu. Inwestorem jest Urząd Miejski w Żywcu. Planowane zakończenie budowy ścieżki ma nastąpić do końca września 2018 r.

Ścieżka dydaktyczna - postęp prac

Ścieżka dydaktyczna - postęp prac

Burmistrz Miasta Żywca, wspólnie z pracownikami Urzędu Miejskiego, wykonawcami oraz inspektorem nadzoru budowlanego przeprowadził kontrolę postępu wykonywanych prac na ścieżce dydaktycznej, służącej do jazdy na rowerach, rolkach oraz wędrówek pieszych.

Budowa ścieżki dydaktycznej w Żywcu

Budowa ścieżki dydaktycznej w Żywcu

W dniu 5 czerwca 2018 r. Miasto Żywiec i Województwo Śląskie podpisały umowę o dofinansowanie projektu pn.: ”Zagospodarowanie brzegów rzeki Koszarawy na odcinku od mostu kolejowego do mostu trzebińskiego wraz z terenami przyległymi wzdłuż Soły i Jeziora Żywieckiego”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.